Czarnocin

Panstwo
Polska
Region
Pomorze Zachodnie
Miasto
Czarnociń
Akwen
Zalew Szczeciński
Lokalizacja
Trasa
Opis trasy
Czarnocin – osada sołecka położona w województwie zachodniopomorskim, w gminie Stepnica. Miejscowość o charakterze turystycznym, nad Zalewem Szczecińskim ostatnia wieś przy drodze prowadzącej ze Stepnicy przez Gąsierzyno i Kopice. W Czarnocinie znajduje się przyjazny Surferom ośrodek „Szkoła Aktywnego Wypoczynku Frajda”, oferujący 90 miejsc noclegowych, położony tuż obok głównej drogi. Ośrodek przyjmuje gości przez cały rok. Niewątpliwym atutem jest  jego położenie - 0,3 km od plaży. Po minięciu tablicy Czarnocin, skręcamy w pierwsza drogę idąca w lewo, prowadzi ona do samego Zalewu Szczecińskiego. Przy samej plaży znajduje się wygodny parking oraz w sezonie działająca Szkoła i Wypożyczalnia Windsurfingowa oraz SUP.
 
Po zejściu na wodę kierujemy się na północ . Zabawy i smaczku dodają trzcinowe labirynty. Za największą kępa trzcin- której nie da się pomylić z żadną inną wpływamy w kanał Czarnociński. Jedyna przeszkoda jest przepust przez który możemy przepłynąć jeżeli trafimy na podniesione grodzie lub przenieść nad nim. Kanał płynie przez Tereny Parku Natury Zalewu Szczecińskiego.  Koniki Polskie i Szkockie Krowy, swobodnie biegające już na stałe wpisały się w krajobraz tych terenów. Kanałem najdalej dopłyniemy do przepompowni, później ponownie pokonujemy tą trasę do Zalewu Szczecińskiego.
Wycieczka SUPem przez rzekę labirynt turzyc i kanał Czarnociński  to min. 2-3 godzinna przygoda, zależnie od tempa i ilości postojów.